Tasseografie 

26.04.2018

Jedná se o metodu věštění z čaje nebo kávy. Též se může označovat jako tasseomantie nebo tassologie.

Tasse je francouzsky pohár, mantie (mancy) je věštění.

První zmínky pocházejí z Číny z 6. století. Zatímco v Evropě se o této metodě dozvěděli až o 11. století později.

Uvedu zde údajný správný postup, ale nebojte se experimentů a vlastních technik.

Potřeby

 - Bílý šálek s barevným podšálkem, sypaný čaj / káva

Šálek by měl být tedy v bílé barvě. Zároveň se doporučuje nízký a široký - z důvodu lepšího čtení a snadnější rozložení energie (nebo tak to alespoň vnímám já).

Podšálek by měl být na rozdíl od šálku, barevný. To se dá skvěle využít na symboliku barev. Chcete se zeptat na něco ohledně lásky? Tak použijte červený (růžový). Ovšem není to pravidlem ani podmínkou.

Postup

  1. Příprava otázky a sebe sama - víte, na jakou otázku se chcete zeptat? Soustřeďte se jen na jednu. Zapomeňte na denní starosti a pokuste se dostat do stavu alfa nebo se alespoň uvolněte
  2. Příprava čaje (kávy) - při dávání směsi do šálku, se snažte být vyrovnaní. Nelamte si hlavu, jaké množství tam dáte. Sami to časem vychytáte.
  3. Zalévání - nyní myslete na danou otázku
  4. Popíjení - při pití buďte zcela klidní a stále myslete na otázku. V šálku nehte trochu vody, aby mohl být splněný následující krok
  5. Míchání - zakružte nápojem po směru hodinových ručiček
  6. Vyklopení - teď přijde to, co ne hned každému jde. Vezměte šálek za ucho a rychle jej obraťte na podšálek
  7. Zvednutí - chvíli počkejte, a pak šálek vraťte do své normální polohy. Uvnitř by vám mělo zbýt pár čajových lístků (kávy)

Teď už máte hotovo a můžete začít rozpoznávat jednotlivé obrazce. K jejich určení vám vystačí vaše fantazie. Každý v tom může vidět něco jiného, a proto se příliš nenechávejte ovlivňovat názory ostatních.


Existuje několik variant, jak přikládat váhu symbolům, podle toho v jaké části šálku se zrovna nacházejí. Uvedu zde dvě nejznámější:

První se orientuje podle toho, jak moc je symbol blízko u tazatele. To tedy obě metody, ale u téhle se bere v potaz minulost a přítomnost. Tazatel je vždy na oušku šálku. Nejbližší budoucnost bude logicky u tazatele a vzdálená zase nejdále. Čím dál od tazatele, tím vzdálenější to je. Minulost je v levé horní části šálku (proč tam nic nemám, je vysvětleno níže). Dno šálku symbolizuje to, co se má stát do jednoho roku.

Druhá varianta je ta, že u tazatele je vliv největší a čím dále bude, tím bude symbol na významu ubývat. To, co je nejblíže k tazatelovi, je zase to, co ho nejvíce ovlivní. Zde se to bere přece jen trochu jinak. Blízká budoucnost na hraně šálku a čím blíže je ten symbol ke dnu, tím více je to budoucnost daleká.

Na fotce můžete vidět můj šálek, se kterým jsem to zkoušela poprvé. Není úplně tak široký, jak by měl být, ale přesto není jako ten obyčejný. Mně tenhle zatím zcela vyhovuje. Ptala jsem se na otázku, jaký by byl vztah s mým vysněným partnerem. Rozhodla jsem se používat první způsob, který mi naprosto vyhovuje. Můžete vidět, že v minulosti nic není (jelikož spolu nejsme). V oblasti vzdálené budoucnosti vidím spermii oplozující vajíčko. Ve vzdálené budoucnosti je to také tak nějak prázdné... Vidím tam hodně souvislostí, které zde ale vypisovat z osobních důvodů, nebudu. Mezi minulostí a blízkou budoucností vidím vrcholek hory (skály), jak z ní někdo skáče - nebo tam vidím motýla. Motýlí křídla jsou křehká a musí si na ně dávat pozor. Stejně tak ani já a ten dotyčný mezi sebou nemáme silné pouto a některé věci mohou mnohé poničit, až nakonec ten vztah nebude. Je to jen symbolika, která se dá vykládat různými způsoby. Proto si zapište klidně více variant na to, co vidíte. Pak si text přečtěte a barevně si podtrhněte souvislosti.

Liatha

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky
Používáme cookies, abychom zajistili správné fungování a bezpečnost našich stránek. Tím vám můžeme zajistit tu nejlepší zkušenost při jejich návštěvě.

Pokročilá nastavení

Zde můžete upravit své preference ohledně cookies. Následující kategorie můžete povolit či zakázat a svůj výběr uložit.